

| Parameter | Value |
|---|---|
| Power Rating | 1 W |
| Tolerance | 5 % |
| RoHS | Compliant |
| Max Operating Temperature | 155 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Temperature Coefficient | 300 ppm/°C |
| Composition(Kit Type) | Metal Oxide Film |
| Number of Terminations | 2 |
| Features | Flame Proof, Safety |
| Packaging | Bulk |
| Resistance | 5.1 Ω |
Stock: 3999
Distributors
pcbx
Unit Price$0.13764
Ext.Price$0.13764
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.13764 | $0.13764 |
| 10 | $0.08635 | $0.86350 |
| 50 | $0.06975 | $3.48750 |
| 100 | $0.05634 | $5.63400 |
| 500 | $0.03753 | $18.76500 |
| 1000 | $0.03189 | $31.89000 |
| 3000 | $0.02813 | $84.39000 |
