

| Parameter | Value |
|---|---|
| Power Rating | 1 W |
| Tolerance | 5 % |
| RoHS | Compliant |
| Max Operating Temperature | 155 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Temperature Coefficient | 300 ppm/°C |
| Composition(Kit Type) | Metal Oxide Film |
| Number of Terminations | 2 |
| Features | Flame Proof, Safety |
| Packaging | Bulk |
| Resistance | 6.2 kΩ |
Stock: 3330
Distributors
pcbx
Unit Price$0.20006
Ext.Price$0.20006
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.20006 | $0.20006 |
| 10 | $0.17099 | $1.70990 |
| 50 | $0.10699 | $5.34950 |
| 100 | $0.06694 | $6.69400 |
| 500 | $0.04001 | $20.00500 |
| 1000 | $0.03505 | $35.05000 |
| 3000 | $0.02998 | $89.94000 |
| 5000 | $0.02565 | $128.25000 |
