

| Parameter | Value |
|---|---|
| Power Rating | 1 W |
| Tolerance | 5 % |
| RoHS | Compliant |
| Max Operating Temperature | 155 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Temperature Coefficient | 300 ppm/°C |
| Composition(Kit Type) | Metal Oxide Film |
| Number of Terminations | 2 |
| Features | Flame Proof, Safety |
| Packaging | Bulk |
| Resistance | 820 kΩ |
Stock: 95
Distributors
pcbx
Unit Price$0.09382
Ext.Price$0.09382
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.09382 | $0.09382 |
| 10 | $0.06007 | $0.60070 |
| 50 | $0.04443 | $2.22150 |
| 100 | $0.03923 | $3.92300 |
| 500 | $0.03001 | $15.00500 |
| 1000 | $0.02669 | $26.69000 |
| 3000 | $0.02374 | $71.22000 |
| 5000 | $0.02112 | $105.60000 |
