

| Parameter | Value |
|---|---|
| RoHS | Compliant |
| Number of Terminations | 2 |
| Power Rating | 1 W |
| Resistance | 82 kΩ |
| Tolerance | 5 % |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Max Operating Temperature | 235 °C |
| Features | Flame Proof, Safety |
| Packaging | Bulk |
| Composition(Kit Type) | Metal Oxide Film |
Stock: 5071
Distributors
pcbx
Unit Price$0.11285
Ext.Price$0.11285
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.11285 | $0.11285 |
| 10 | $0.06694 | $0.66940 |
| 50 | $0.05528 | $2.76400 |
| 100 | $0.04565 | $4.56500 |
| 500 | $0.02565 | $12.82500 |
| 1000 | $0.02480 | $24.80000 |
| 3000 | $0.02397 | $71.91000 |
| 5000 | $0.02317 | $115.85000 |
