

| Parameter | Value |
|---|---|
| Power Rating | 2 W |
| Tolerance | 5 % |
| RoHS | Compliant |
| Max Operating Temperature | 155 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Temperature Coefficient | 300 ppm/°C |
| Composition(Kit Type) | Metal Oxide Film |
| Number of Terminations | 2 |
| Features | Flame Proof, Safety |
| Packaging | Bulk |
| Resistance | 560 mΩ |
Stock: 2890
Distributors
pcbx
Unit Price$0.18809
Ext.Price$0.18809
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.18809 | $0.18809 |
| 10 | $0.12739 | $1.27390 |
| 50 | $0.08374 | $4.18700 |
| 100 | $0.05505 | $5.50500 |
| 500 | $0.03822 | $19.11000 |
| 1000 | $0.03317 | $33.17000 |
| 3000 | $0.02736 | $82.08000 |
| 5000 | $0.02257 | $112.85000 |
| 10000 | $0.02129 | $212.90000 |
