

| Parameter | Value |
|---|---|
| Power Rating | 2 W |
| Tolerance | 5 % |
| RoHS | Compliant |
| Max Operating Temperature | 155 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Temperature Coefficient | 300 ppm/°C |
| Composition(Kit Type) | Metal Oxide Film |
| Number of Terminations | 2 |
| Features | Flame Proof, Safety |
| Packaging | Bulk |
| Resistance | 680 mΩ |
Stock: 3931
Distributors
pcbx
Unit Price$0.16927
Ext.Price$0.16927
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.16927 | $0.16927 |
| 10 | $0.11798 | $1.17980 |
| 50 | $0.10093 | $5.04650 |
| 100 | $0.08635 | $8.63500 |
| 500 | $0.07010 | $35.05000 |
| 1000 | $0.05566 | $55.66000 |
| 3000 | $0.05188 | $155.64000 |
| 5000 | $0.04835 | $241.75000 |
| 10000 | $0.04506 | $450.60000 |
