

| Parameter | Value |
|---|---|
| Power Rating | 2 W |
| Tolerance | 5 % |
| RoHS | Compliant |
| Max Operating Temperature | 155 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Temperature Coefficient | 300 ppm/°C |
| Composition(Kit Type) | Metal Oxide Film |
| Number of Terminations | 2 |
| Features | Flame Proof, Safety |
| Packaging | Bulk |
| Resistance | 820 mΩ |
Stock: 2334
Distributors
pcbx
Unit Price$0.21287
Ext.Price$0.21287
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.21287 | $0.21287 |
| 10 | $0.13679 | $1.36790 |
| 50 | $0.11186 | $5.59300 |
| 100 | $0.09147 | $9.14700 |
| 500 | $0.07070 | $35.35000 |
| 1000 | $0.06386 | $63.86000 |
| 3000 | $0.05795 | $173.85000 |
| 5000 | $0.05258 | $262.90000 |
| 10000 | $0.05070 | $507.00000 |
