

| Parameter | Value |
|---|---|
| Power Rating | 2 W |
| Tolerance | 5 % |
| RoHS | Compliant |
| Max Operating Temperature | 155 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Temperature Coefficient | 300 ppm/°C |
| Composition(Kit Type) | Metal Oxide Film |
| Number of Terminations | 2 |
| Features | Flame Proof, Safety |
| Packaging | Bulk |
| Resistance | 910 mΩ |
Stock: 1890
Distributors
pcbx
Unit Price$0.21260
Ext.Price$0.21260
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.21260 | $0.21260 |
| 10 | $0.13702 | $1.37020 |
| 50 | $0.10274 | $5.13700 |
| 100 | $0.09135 | $9.13500 |
| 500 | $0.07116 | $35.58000 |
| 1000 | $0.06455 | $64.55000 |
| 3000 | $0.05836 | $175.08000 |
| 5000 | $0.05276 | $263.80000 |
