

| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 5 % |
| Length | 15.494 mm |
| Max Operating Temperature | 235 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Resistance | 180 Ω |
| Composition(Kit Type) | Metal Oxide |
| Packaging | Bulk |
| RoHS | Compliant |
| Features | Flame Retardant Coating |
| Max Power Dissipation | 2 W |
| Number of Terminations | 2 |
| Schedule B | 8533210090 |
| Power Rating | 2 W |
Stock: 1565
Distributors
pcbx
Unit Price$0.15047
Ext.Price$0.15047
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.15047 | $0.15047 |
| 10 | $0.08806 | $0.88060 |
| 50 | $0.07311 | $3.65550 |
| 100 | $0.06070 | $6.07000 |
| 500 | $0.05198 | $25.99000 |
| 1000 | $0.04693 | $46.93000 |
| 3000 | $0.04301 | $129.03000 |
| 5000 | $0.03941 | $197.05000 |
| 10000 | $0.03694 | $369.40000 |
