

| Parameter | Value |
|---|---|
| Power Rating | 2 W |
| Tolerance | 5 % |
| RoHS | Compliant |
| Max Operating Temperature | 155 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Temperature Coefficient | 300 ppm/°C |
| Composition(Kit Type) | Metal Oxide Film |
| Number of Terminations | 2 |
| Features | Flame Proof, Safety |
| Packaging | Bulk |
| Resistance | 1.3 Ω |
Stock: 1484
Distributors
pcbx
Unit Price$0.16266
Ext.Price$0.16266
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.16266 | $0.16266 |
| 10 | $0.10448 | $1.04480 |
| 50 | $0.07809 | $3.90450 |
| 100 | $0.06933 | $6.93300 |
| 500 | $0.05368 | $26.84000 |
| 1000 | $0.04855 | $48.55000 |
| 3000 | $0.04375 | $131.25000 |
| 5000 | $0.03942 | $197.10000 |
