

| Parameter | Value |
|---|---|
| Power Rating | 2 W |
| Tolerance | 5 % |
| RoHS | Compliant |
| Max Operating Temperature | 155 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Temperature Coefficient | 300 ppm/°C |
| Composition(Kit Type) | Metal Oxide Film |
| Number of Terminations | 2 |
| Features | Flame Proof, Safety |
| Packaging | Bulk |
| Resistance | 1.6 Ω |
Stock: 171
Distributors
pcbx
Unit Price$0.11273
Ext.Price$0.11273
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.11273 | $0.11273 |
| 10 | $0.06945 | $0.69450 |
| 50 | $0.05143 | $2.57150 |
| 100 | $0.04549 | $4.54900 |
| 500 | $0.03493 | $17.46500 |
| 1000 | $0.03146 | $31.46000 |
| 3000 | $0.02820 | $84.60000 |
| 5000 | $0.02528 | $126.40000 |
