

| Parameter | Value |
|---|---|
| Power Rating | 2 W |
| Tolerance | 5 % |
| RoHS | Compliant |
| Max Operating Temperature | 155 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Temperature Coefficient | 300 ppm/°C |
| Composition(Kit Type) | Metal Oxide Film |
| Number of Terminations | 2 |
| Features | Flame Proof, Safety |
| Packaging | Bulk |
| Resistance | 20 Ω |
Stock: 386
Distributors
pcbx
Unit Price$0.15047
Ext.Price$0.15047
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.15047 | $0.15047 |
| 10 | $0.08720 | $0.87200 |
| 50 | $0.07275 | $3.63750 |
| 100 | $0.06070 | $6.07000 |
| 500 | $0.05198 | $25.99000 |
| 1000 | $0.04693 | $46.93000 |
| 3000 | $0.03945 | $118.35000 |
| 5000 | $0.03317 | $165.85000 |
