

| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 5 % |
| Length | 15.494 mm |
| Max Operating Temperature | 235 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Resistance | 220 Ω |
| Composition(Kit Type) | Metal Oxide |
| Temperature Coefficient | 300 ppm/°C |
| Packaging | Bulk |
| RoHS | Compliant |
| Max Power Dissipation | 2 W |
| Number of Terminations | 2 |
| Schedule B | 8533210090 |
| Power Rating | 2 W |
Stock: 4071
Distributors
pcbx
Unit Price$0.16927
Ext.Price$0.16927
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.16927 | $0.16927 |
| 10 | $0.10430 | $1.04300 |
| 50 | $0.08551 | $4.27550 |
| 100 | $0.07010 | $7.01000 |
| 500 | $0.04753 | $23.76500 |
| 1000 | $0.04318 | $43.18000 |
| 3000 | $0.04125 | $123.75000 |
| 5000 | $0.03941 | $197.05000 |
