

| Parameter | Value |
|---|---|
| Power Rating | 2 W |
| Tolerance | 5 % |
| RoHS | Compliant |
| Max Operating Temperature | 155 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Temperature Coefficient | 300 ppm/°C |
| Composition(Kit Type) | Metal Oxide Film |
| Number of Terminations | 2 |
| Features | Flame Proof, Safety |
| Packaging | Bulk |
| Resistance | 240 kΩ |
Stock: 980
Distributors
pcbx
Unit Price$0.14363
Ext.Price$0.14363
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.14363 | $0.14363 |
| 10 | $0.08720 | $0.87200 |
| 50 | $0.07198 | $3.59900 |
| 100 | $0.05942 | $5.94200 |
| 500 | $0.04942 | $24.71000 |
| 1000 | $0.04583 | $45.83000 |
| 3000 | $0.04250 | $127.50000 |
| 5000 | $0.03941 | $197.05000 |
