

| Parameter | Value |
|---|---|
| Power Rating | 2 W |
| Tolerance | 5 % |
| RoHS | Compliant |
| Max Operating Temperature | 155 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Temperature Coefficient | 300 ppm/°C |
| Composition(Kit Type) | Metal Oxide Film |
| Number of Terminations | 2 |
| Features | Flame Proof, Safety |
| Packaging | Bulk |
| Resistance | 2.2 Ω |
Stock: 2938
Distributors
pcbx
Unit Price$0.16927
Ext.Price$0.16927
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.16927 | $0.16927 |
| 10 | $0.10601 | $1.06010 |
| 50 | $0.08584 | $4.29200 |
| 100 | $0.06951 | $6.95100 |
| 500 | $0.05386 | $26.93000 |
| 1000 | $0.04693 | $46.93000 |
| 3000 | $0.04268 | $128.04000 |
| 5000 | $0.03881 | $194.05000 |
| 10000 | $0.03694 | $369.40000 |
