

| Parameter | Value |
|---|---|
| Power Rating | 2 W |
| Tolerance | 5 % |
| RoHS | Compliant |
| Max Operating Temperature | 155 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Temperature Coefficient | 300 ppm/°C |
| Composition(Kit Type) | Metal Oxide Film |
| Number of Terminations | 2 |
| Features | Flame Proof, Safety |
| Packaging | Bulk |
| Resistance | 2.7 Ω |
Stock: 1198
Distributors
pcbx
Unit Price$0.16872
Ext.Price$0.16872
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.16872 | $0.16872 |
| 10 | $0.10577 | $1.05770 |
| 50 | $0.07859 | $3.92950 |
| 100 | $0.06982 | $6.98200 |
| 500 | $0.05406 | $27.03000 |
| 1000 | $0.04891 | $48.91000 |
| 3000 | $0.04407 | $132.21000 |
| 5000 | $0.03971 | $198.55000 |
