

| Parameter | Value |
|---|---|
| Power Rating | 2 W |
| Tolerance | 5 % |
| RoHS | Compliant |
| Max Operating Temperature | 155 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Temperature Coefficient | 300 ppm/°C |
| Composition(Kit Type) | Metal Oxide Film |
| Number of Terminations | 2 |
| Features | Flame Proof, Safety |
| Packaging | Bulk |
| Resistance | 330 Ω |
Stock: 3178
Distributors
pcbx
Unit Price$0.15047
Ext.Price$0.15047
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.15047 | $0.15047 |
| 10 | $0.08891 | $0.88910 |
| 50 | $0.07383 | $3.69150 |
| 100 | $0.06130 | $6.13000 |
| 500 | $0.05386 | $26.93000 |
| 1000 | $0.04693 | $46.93000 |
| 3000 | $0.04301 | $129.03000 |
| 5000 | $0.03941 | $197.05000 |
| 10000 | $0.03822 | $382.20000 |
