

| Parameter | Value |
|---|---|
| Power Rating | 2 W |
| Tolerance | 5 % |
| RoHS | Compliant |
| Max Operating Temperature | 155 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Temperature Coefficient | 300 ppm/°C |
| Composition(Kit Type) | Metal Oxide Film |
| Number of Terminations | 2 |
| Features | Flame Proof, Safety |
| Packaging | Bulk |
| Resistance | 33 kΩ |
Stock: 2762
Distributors
pcbx
Unit Price$0.15047
Ext.Price$0.15047
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.15047 | $0.15047 |
| 10 | $0.08891 | $0.88910 |
| 50 | $0.07383 | $3.69150 |
| 100 | $0.06130 | $6.13000 |
| 500 | $0.05645 | $28.22500 |
| 1000 | $0.05198 | $51.98000 |
| 3000 | $0.04268 | $128.04000 |
| 5000 | $0.03505 | $175.25000 |
