

| Parameter | Value |
|---|---|
| Power Rating | 2 W |
| Tolerance | 5 % |
| RoHS | Compliant |
| Max Operating Temperature | 155 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Temperature Coefficient | 300 ppm/°C |
| Composition(Kit Type) | Metal Oxide Film |
| Number of Terminations | 2 |
| Features | Flame Proof, Safety |
| Packaging | Bulk |
| Resistance | 430 Ω |
Stock: 49
Distributors
pcbx
Unit Price$0.17526
Ext.Price$0.17526
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.17526 | $0.17526 |
| 10 | $0.10857 | $1.08570 |
| 50 | $0.08606 | $4.30300 |
| 100 | $0.06822 | $6.82200 |
| 500 | $0.05386 | $26.93000 |
| 1000 | $0.04881 | $48.81000 |
| 3000 | $0.04280 | $128.40000 |
| 5000 | $0.03753 | $187.65000 |
| 10000 | $0.03634 | $363.40000 |
