

| Parameter | Value |
|---|---|
| Power Rating | 2 W |
| Tolerance | 5 % |
| RoHS | Compliant |
| Max Operating Temperature | 155 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Temperature Coefficient | 300 ppm/°C |
| Composition(Kit Type) | Metal Oxide Film |
| Number of Terminations | 2 |
| Features | Flame Proof, Safety |
| Packaging | Bulk |
| Resistance | 680 Ω |
Stock: 548
Distributors
pcbx
Unit Price$0.16927
Ext.Price$0.16927
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.16927 | $0.16927 |
| 10 | $0.10174 | $1.01740 |
| 50 | $0.07897 | $3.94850 |
| 100 | $0.06130 | $6.13000 |
| 500 | $0.04753 | $23.76500 |
| 1000 | $0.04693 | $46.93000 |
| 3000 | $0.04056 | $121.68000 |
| 5000 | $0.03505 | $175.25000 |
