

| Parameter | Value |
|---|---|
| Power Rating | 2 W |
| Tolerance | 5 % |
| RoHS | Compliant |
| Max Operating Temperature | 155 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Temperature Coefficient | 300 ppm/°C |
| Composition(Kit Type) | Metal Oxide Film |
| Number of Terminations | 2 |
| Features | Flame Proof, Safety |
| Packaging | Bulk |
| Resistance | 68 kΩ |
Stock: 598
Distributors
pcbx
Unit Price$0.14363
Ext.Price$0.14363
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.14363 | $0.14363 |
| 10 | $0.08891 | $0.88910 |
| 50 | $0.07459 | $3.72950 |
| 100 | $0.06258 | $6.25800 |
| 500 | $0.05754 | $28.77000 |
| 1000 | $0.03753 | $37.53000 |
| 3000 | $0.03627 | $108.81000 |
| 5000 | $0.03505 | $175.25000 |
