

| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 5 % |
| Max Operating Temperature | 235 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Power Rating | 2 W |
| Composition(Kit Type) | Metal Oxide Film |
| Temperature Coefficient | 300 ppm/°C |
| Packaging | Ammo Pack |
| RoHS | Compliant |
| Features | Flame Proof, Safety |
| Number of Terminations | 2 |
| Schedule B | 8533210090 |
| Resistance | 1 MΩ |
Stock: 1411
Distributors
pcbx
Unit Price$0.15645
Ext.Price$0.15645
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.15645 | $0.15645 |
| 10 | $0.10088 | $1.00880 |
| 50 | $0.08218 | $4.10900 |
| 100 | $0.06694 | $6.69400 |
| 500 | $0.05446 | $27.23000 |
| 1000 | $0.04446 | $44.46000 |
| 3000 | $0.04020 | $120.60000 |
| 5000 | $0.03634 | $181.70000 |
| 10000 | $0.03445 | $344.50000 |
