

| Parameter | Value |
|---|---|
| Resistance | 390 Ω |
| Power Rating | 2 W |
| Tolerance | 5 % |
| Max Operating Temperature | 155 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Composition(Kit Type) | Metal Oxide Film |
| Temperature Coefficient | 300 ppm/°C |
| Number of Terminations | 2 |
| RoHS | Compliant |
| Packaging | Ammo Pack |
Stock: 19
Distributors
pcbx
Unit Price$0.07892
Ext.Price$0.07892
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.07892 | $0.07892 |
| 10 | $0.03946 | $0.39460 |
| 50 | $0.03565 | $1.78250 |
| 100 | $0.03220 | $3.22000 |
| 500 | $0.02744 | $13.72000 |
| 1000 | $0.02338 | $23.38000 |
| 3000 | $0.02230 | $66.90000 |
| 5000 | $0.02127 | $106.35000 |
| 10000 | $0.02009 | $200.90000 |
