

| Parameter | Value |
|---|---|
| Rohs Statement | 7 pages |
| Conflict Mineral Statement | 1 page |
| Power Rating | 3 W |
| Tolerance | 5 % |
| RoHS | Compliant |
| Max Operating Temperature | 235 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Temperature Coefficient | 300 ppm/°C |
| Number of Terminations | 2 |
| Packaging | Bulk |
Stock: 630
Distributors
pcbx
Unit Price$0.09341
Ext.Price$0.09341
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.09341 | $0.09341 |
| 10 | $0.08336 | $0.83360 |
| 50 | $0.07440 | $3.72000 |
| 100 | $0.06859 | $6.85900 |
| 500 | $0.06324 | $31.62000 |
| 1000 | $0.05830 | $58.30000 |
| 3000 | $0.05409 | $162.27000 |
| 5000 | $0.05018 | $250.90000 |
