

| Parameter | Value |
|---|---|
| Voltage Rating (DC) | 50 V |
| Tolerance | 0.1 % |
| Length | 990.6 µm |
| Width | 508 µm |
| Termination | SMD/SMT |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Case Code (Imperial) | 0402 |
| Case Code (Metric) | 1005 |
| Resistance | 12.1 kΩ |
| Power Rating | 62.5 mW |
| Composition(Kit Type) | Thin Film |
| Temperature Coefficient | 25 ppm/°C |
| Height | 350 µm |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 50 V |
| Lead Free | Lead Free |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| Weight | 0.652 mg |
| Contact Plating | Tin |
| Features | Moisture Resistant |
| Max Power Dissipation | 63 mW |
| Number of Terminations | 2 |
| Schedule B | 8533210045 |
Stock: 5574
Distributors
pcbx
Unit Price$0.05050
Ext.Price$0.05050
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.05050 | $0.05050 |
| 10 | $0.02525 | $0.25250 |
| 50 | $0.02342 | $1.17100 |
| 100 | $0.02172 | $2.17200 |
| 500 | $0.02014 | $10.07000 |
| 1000 | $0.01868 | $18.68000 |
| 3000 | $0.01732 | $51.96000 |
| 5000 | $0.01606 | $80.30000 |
| 10000 | $0.01490 | $149.00000 |
