

| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 0.1 % |
| Height - Seated (Max) | 0.35 mm |
| Length | 990.6 µm |
| Width | 508 µm |
| Max Operating Temperature | 155 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Resistance | 3.2 kΩ |
| Power Rating | 63 mW |
| Composition(Kit Type) | Thin Film |
| Temperature Coefficient | 25 ppm/°C |
| Height | 355.6 µm |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Features | Moisture Resistant |
| Output Current | 1.4 A |
| Max Power Dissipation | 63 mW |
| Number of Terminations | 2 |
Stock: 590
Distributors
pcbx
Unit Price$0.07506
Ext.Price$0.07506
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.07506 | $0.07506 |
| 10 | $0.05070 | $0.50700 |
| 50 | $0.04711 | $2.35550 |
| 100 | $0.04377 | $4.37700 |
| 500 | $0.04189 | $20.94500 |
| 1000 | $0.03317 | $33.17000 |
| 3000 | $0.03252 | $97.56000 |
| 5000 | $0.03189 | $159.45000 |
| 10000 | $0.02813 | $281.30000 |
