

| Parameter | Value |
|---|---|
| Voltage Rating (DC) | 50 V |
| Tolerance | 0.1 % |
| Height - Seated (Max) | 0.35 mm |
| Length | 990.6 µm |
| Width | 508 µm |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Case Code (Metric) | 0402 |
| Resistance | 61.9 kΩ |
| Power Rating | 63 mW |
| Composition(Kit Type) | Thin Film |
| Temperature Coefficient | 50 ppm/°C |
| Height | 350 µm |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 50 V |
| RoHS | Compliant |
| Max Power Dissipation | 63 mW |
| Number of Terminations | 2 |
Stock: 4859
Distributors
pcbx
Unit Price$0.09404
Ext.Price$0.09404
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.09404 | $0.09404 |
| 10 | $0.03317 | $0.33170 |
| 50 | $0.03155 | $1.57750 |
| 100 | $0.03001 | $3.00100 |
| 500 | $0.02941 | $14.70500 |
| 1000 | $0.02881 | $28.81000 |
| 3000 | $0.02847 | $85.41000 |
| 5000 | $0.02813 | $140.65000 |
| 10000 | $0.02317 | $231.70000 |
