

| Parameter | Value |
|---|---|
| Voltage Rating (DC) | 50 V |
| Tolerance | 0.5 % |
| Height - Seated (Max) | 0.35 mm |
| Length | 990.6 µm |
| Width | 508 µm |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Case Code (Metric) | 0402 |
| Resistance | 18 kΩ |
| Power Rating | 63 mW |
| Composition(Kit Type) | Thin Film |
| Temperature Coefficient | 50 ppm/°C |
| Height | 350 µm |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 50 V |
| RoHS | Compliant |
| Max Power Dissipation | 63 mW |
| Number of Terminations | 2 |
Stock: 6180
Distributors
pcbx
Unit Price$0.12482
Ext.Price$0.12482
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.12482 | $0.12482 |
| 10 | $0.06258 | $0.62580 |
| 50 | $0.04683 | $2.34150 |
| 100 | $0.03505 | $3.50500 |
| 500 | $0.02505 | $12.52500 |
| 1000 | $0.02189 | $21.89000 |
| 3000 | $0.01925 | $57.75000 |
| 5000 | $0.01693 | $84.65000 |
| 10000 | $0.01505 | $150.50000 |
