

| Parameter | Value |
|---|---|
| Voltage Rating (DC) | 50 V |
| Tolerance | 1 % |
| Height - Seated (Max) | 0.35 mm |
| Length | 990.6 µm |
| Width | 508 µm |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Case Code (Metric) | 0402 |
| Resistance | 187 Ω |
| Power Rating | 63 mW |
| Composition(Kit Type) | Thin Film |
| Temperature Coefficient | 50 ppm/°C |
| Height | 350 µm |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 50 V |
| RoHS | Compliant |
| Max Power Dissipation | 63 mW |
| Number of Terminations | 2 |
Out of Stock
Distributors
--
Unit Price$--
Ext.Price$--
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
No data | ||
