

| Parameter | Value |
|---|---|
| Voltage Rating (DC) | 50 V |
| Tolerance | 1 % |
| Height - Seated (Max) | 0.35 mm |
| Length | 1 mm |
| Width | 500 µm |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Case Code (Metric) | 0402 |
| Resistance | 39 kΩ |
| Power Rating | 62.5 mW |
| Composition(Kit Type) | Thin Film |
| Temperature Coefficient | 50 ppm/°C |
| Height | 350 µm |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 50 V |
| Depth | 500 µm |
| RoHS | Compliant |
| Military Standard | Not |
| Number of Terminations | 2 |
Stock: 5655
Distributors
pcbx
Unit Price$0.02772
Ext.Price$0.02772
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.02772 | $0.02772 |
| 10 | $0.01386 | $0.13860 |
| 50 | $0.01066 | $0.53300 |
| 100 | $0.00965 | $0.96500 |
| 500 | $0.00873 | $4.36500 |
| 1000 | $0.00828 | $8.28000 |
| 3000 | $0.00785 | $23.55000 |
| 5000 | $0.00744 | $37.20000 |
| 10000 | $0.00706 | $70.60000 |
| 30000 | $0.00664 | $199.20000 |
| 50000 | $0.00624 | $312.00000 |
