

| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 0.1 % |
| Height - Seated (Max) | 0.55 mm |
| Termination | SMD/SMT |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Case Code (Metric) | 1608 |
| Resistance | 15 kΩ |
| Power Rating | 100 mW |
| Composition(Kit Type) | Thin Film |
| Temperature Coefficient | 10 ppm/°C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Features | Moisture Resistant |
| Output Current | 1.4 A |
| Military Standard | Not |
| Max Power Dissipation | 100 mW |
| Number of Terminations | 2 |
Stock: 3961
Distributors
pcbx
Unit Price$0.15850
Ext.Price$0.15850
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.15850 | $0.15850 |
| 10 | $0.14438 | $1.44380 |
| 50 | $0.13152 | $6.57600 |
| 100 | $0.11975 | $11.97500 |
| 500 | $0.10903 | $54.51500 |
| 1000 | $0.10252 | $102.52000 |
| 3000 | $0.09640 | $289.20000 |
| 5000 | $0.09065 | $453.25000 |
