

| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 0.1 % |
| Length | 1.6002 mm |
| Width | 787.4 µm |
| Max Operating Temperature | 155 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Resistance | 10 kΩ |
| Power Rating | 100 mW |
| Composition(Kit Type) | Thin Film |
| Temperature Coefficient | 15 ppm/°C |
| Height | 550 µm |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 75 V |
| Depth | 800 µm |
| RoHS | Compliant |
| Features | Moisture Resistant |
| Military Standard | Not |
| Max Power Dissipation | 100 mW |
| Number of Terminations | 2 |
| Schedule B | 8533210045 |
| Height - Seated (Max) | 0.55 mm |
Stock: 2
Distributors
pcbx
Unit Price$0.14980
Ext.Price$0.14980
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.14980 | $0.14980 |
| 10 | $0.12514 | $1.25140 |
| 50 | $0.10975 | $5.48750 |
| 100 | $0.10368 | $10.36800 |
| 500 | $0.09138 | $45.69000 |
| 1000 | $0.08687 | $86.87000 |
| 3000 | $0.08237 | $247.11000 |
| 5000 | $0.07810 | $390.50000 |
