

| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 0.1 % |
| Height - Seated (Max) | 0.55 mm |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Case Code (Metric) | 1608 |
| Resistance | 14 kΩ |
| Power Rating | 100 mW |
| Composition(Kit Type) | Thin Film |
| Temperature Coefficient | 25 ppm/°C |
| Height | 550 µm |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 75 V |
| RoHS | Compliant |
| Contact Plating | Tin |
| Features | Moisture Resistant |
| Max Power Dissipation | 100 mW |
| Number of Terminations | 2 |
Stock: 12169
Distributors
pcbx
Unit Price$0.08139
Ext.Price$0.08139
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.08139 | $0.08139 |
| 10 | $0.04257 | $0.42570 |
| 50 | $0.03502 | $1.75100 |
| 100 | $0.02881 | $2.88100 |
| 500 | $0.02813 | $14.06500 |
| 1000 | $0.02659 | $26.59000 |
| 3000 | $0.02513 | $75.39000 |
| 5000 | $0.02376 | $118.80000 |
