

| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 0.1 % |
| Length | 1.6002 mm |
| Width | 787.4 µm |
| Max Operating Temperature | 155 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Composition(Kit Type) | Thin Film |
| Temperature Coefficient | 25 ppm/°C |
| Height | 558.8 µm |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Features | Moisture Resistant |
| Max Power Dissipation | 100 mW |
| Number of Terminations | 2 |
| Schedule B | 8533210045 |
| Resistance | 1 MΩ |
| Power Rating | 100 mW |
| Height - Seated (Max) | 0.55 mm |
Stock: 44397
Distributors
pcbx
Unit Price$0.05260
Ext.Price$0.05260
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.05260 | $0.05260 |
| 10 | $0.02630 | $0.26300 |
| 50 | $0.02454 | $1.22700 |
| 100 | $0.02290 | $2.29000 |
| 500 | $0.02137 | $10.68500 |
| 1000 | $0.01994 | $19.94000 |
| 3000 | $0.01860 | $55.80000 |
| 5000 | $0.01735 | $86.75000 |
| 10000 | $0.01588 | $158.80000 |
