

| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 0.1 % |
| Height - Seated (Max) | 0.55 mm |
| Max Operating Temperature | 155 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Resistance | 47.5 kΩ |
| Power Rating | 100 mW |
| Composition(Kit Type) | Thin Film |
| Temperature Coefficient | 25 ppm/°C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
Stock: 4941
Distributors
pcbx
Unit Price$0.08720
Ext.Price$0.08720
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.08720 | $0.08720 |
| 10 | $0.04069 | $0.40690 |
| 50 | $0.03824 | $1.91200 |
| 100 | $0.03594 | $3.59400 |
| 500 | $0.03377 | $16.88500 |
| 1000 | $0.03081 | $30.81000 |
| 3000 | $0.02811 | $84.33000 |
| 5000 | $0.02565 | $128.25000 |
| 10000 | $0.02376 | $237.60000 |
