

| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 0.1 % |
| Height - Seated (Max) | 0.55 mm |
| Max Operating Temperature | 155 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Resistance | 560 kΩ |
| Power Rating | 100 mW |
| Composition(Kit Type) | Thin Film |
| Temperature Coefficient | 25 ppm/°C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
Stock: 2188
Distributors
pcbx
Unit Price$0.05222
Ext.Price$0.05222
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.05222 | $0.05222 |
| 10 | $0.02611 | $0.26110 |
| 50 | $0.02437 | $1.21850 |
| 100 | $0.02274 | $2.27400 |
| 500 | $0.02122 | $10.61000 |
| 1000 | $0.01980 | $19.80000 |
| 3000 | $0.01848 | $55.44000 |
| 5000 | $0.01725 | $86.25000 |
| 10000 | $0.01588 | $158.80000 |
