

| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 0.1 % |
| Height - Seated (Max) | 0.55 mm |
| Max Operating Temperature | 155 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Resistance | 120 kΩ |
| Power Rating | 100 mW |
| Composition(Kit Type) | Thin Film |
| Temperature Coefficient | 50 ppm/°C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
Stock: 154
Distributors
pcbx
Unit Price$0.05442
Ext.Price$0.05442
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.05442 | $0.05442 |
| 10 | $0.02721 | $0.27210 |
| 50 | $0.02093 | $1.04650 |
| 100 | $0.01896 | $1.89600 |
| 500 | $0.01717 | $8.58500 |
| 1000 | $0.01582 | $15.82000 |
| 3000 | $0.01458 | $43.74000 |
| 5000 | $0.01343 | $67.15000 |
| 10000 | $0.01286 | $128.60000 |
| 30000 | $0.01231 | $369.30000 |
| 50000 | $0.01178 | $589.00000 |
