

| Parameter | Value |
|---|---|
| Voltage Rating (DC) | 50 V |
| Tolerance | 0.1 % |
| Height - Seated (Max) | 0.55 mm |
| Length | 1.6002 mm |
| Width | 787.4 µm |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Case Code (Metric) | 0603 |
| Resistance | 301 kΩ |
| Power Rating | 100 mW |
| Composition(Kit Type) | Thin Film |
| Temperature Coefficient | 50 ppm/°C |
| Height | 550 µm |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 75 V |
| RoHS | Compliant |
| Max Power Dissipation | 100 mW |
| Number of Terminations | 2 |
Stock: 235
Distributors
pcbx
Unit Price$0.04896
Ext.Price$0.04896
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.04896 | $0.04896 |
| 10 | $0.02448 | $0.24480 |
| 50 | $0.02261 | $1.13050 |
| 100 | $0.02088 | $2.08800 |
| 500 | $0.01928 | $9.64000 |
| 1000 | $0.01781 | $17.81000 |
| 3000 | $0.01645 | $49.35000 |
| 5000 | $0.01519 | $75.95000 |
| 10000 | $0.01372 | $137.20000 |
