RT0603BRE076K81L
Mfr.Part #:
RT0603BRE076K81L
Datasheet:
Description:
Chip SMD Resistors 0603(1608 Metric) PCB Mount Thin Film 6.81 kΩ 0.1 % 100 mW 50 ppm/°C
ParameterValue
Tolerance0.1 %
Height - Seated (Max)0.55 mm
Max Operating Temperature155 °C
Min Operating Temperature-55 °C
Resistance6.81 kΩ
Power Rating100 mW
Composition(Kit Type)Thin Film
Temperature Coefficient50 ppm/°C