

| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 0.1 % |
| Height - Seated (Max) | 0.55 mm |
| Max Operating Temperature | 155 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Resistance | 9.1 kΩ |
| Power Rating | 100 mW |
| Composition(Kit Type) | Thin Film |
| Temperature Coefficient | 50 ppm/°C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
Stock: 111
Distributors
pcbx
Unit Price$0.05050
Ext.Price$0.05050
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.05050 | $0.05050 |
| 10 | $0.02525 | $0.25250 |
| 50 | $0.02351 | $1.17550 |
| 100 | $0.02189 | $2.18900 |
| 500 | $0.02038 | $10.19000 |
| 1000 | $0.01898 | $18.98000 |
| 3000 | $0.01767 | $53.01000 |
| 5000 | $0.01646 | $82.30000 |
| 10000 | $0.01499 | $149.90000 |
