

| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 0.25 % |
| Height - Seated (Max) | 0.55 mm |
| Max Operating Temperature | 155 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Resistance | 100 kΩ |
| Power Rating | 100 mW |
| Composition(Kit Type) | Thin Film |
| Temperature Coefficient | 10 ppm/°C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
Stock: 5252
Distributors
pcbx
Unit Price$0.18763
Ext.Price$0.18763
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.18763 | $0.18763 |
| 10 | $0.15767 | $1.57670 |
| 50 | $0.13815 | $6.90750 |
| 100 | $0.13064 | $13.06400 |
| 500 | $0.11529 | $57.64500 |
| 1000 | $0.10967 | $109.67000 |
| 3000 | $0.10409 | $312.27000 |
| 5000 | $0.09880 | $494.00000 |
