

| Parameter | Value |
|---|---|
| Voltage Rating (DC) | 50 V |
| Tolerance | 0.1 % |
| Height - Seated (Max) | 0.55 mm |
| Length | 1.6002 mm |
| Width | 787.4 µm |
| Max Operating Temperature | 155 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Case Code (Imperial) | 0603 |
| Case Code (Metric) | 1608 |
| Resistance | 1.4 kΩ |
| Power Rating | 100 mW |
| Composition(Kit Type) | Thin Film |
| Temperature Coefficient | 25 ppm/°C |
| Height | 550 µm |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 75 V |
| Lead Free | Lead Free |
| RoHS | Compliant |
| Features | Moisture Resistant |
| Max Power Dissipation | 100 mW |
| Number of Terminations | 2 |
| Schedule B | 8533210045 |
Stock: 5006
Distributors
pcbx
Unit Price$0.03370
Ext.Price$0.03370
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.03370 | $0.03370 |
| 10 | $0.01685 | $0.16850 |
| 50 | $0.01296 | $0.64800 |
| 100 | $0.01160 | $1.16000 |
| 500 | $0.01038 | $5.19000 |
| 1000 | $0.00953 | $9.53000 |
| 3000 | $0.00875 | $26.25000 |
| 5000 | $0.00804 | $40.20000 |
| 10000 | $0.00765 | $76.50000 |
| 30000 | $0.00728 | $218.40000 |
| 50000 | $0.00693 | $346.50000 |
