

| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 0.5 % |
| Height - Seated (Max) | 0.55 mm |
| Max Operating Temperature | 155 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Resistance | 5.1 kΩ |
| Power Rating | 100 mW |
| Composition(Kit Type) | Thin Film |
| Temperature Coefficient | 25 ppm/°C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
Stock: 1267
Distributors
pcbx
Unit Price$0.03520
Ext.Price$0.03520
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.03520 | $0.03520 |
| 10 | $0.01760 | $0.17600 |
| 50 | $0.01354 | $0.67700 |
| 100 | $0.01218 | $1.21800 |
| 500 | $0.01096 | $5.48000 |
| 1000 | $0.00988 | $9.88000 |
| 3000 | $0.00891 | $26.73000 |
| 5000 | $0.00804 | $40.20000 |
| 10000 | $0.00765 | $76.50000 |
| 30000 | $0.00728 | $218.40000 |
| 50000 | $0.00693 | $346.50000 |
