

| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 0.1 % |
| Height - Seated (Max) | 0.55 mm |
| Length | 1.6002 mm |
| Max Operating Temperature | 155 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Resistance | 1.2 kΩ |
| Power Rating | 100 mW |
| Composition(Kit Type) | Thin Film |
| Temperature Coefficient | 25 ppm/°C |
| Height | 550 µm |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 75 V |
| RoHS | Compliant |
| Features | Moisture Resistant |
| Max Power Dissipation | 100 mW |
| Number of Terminations | 2 |
Stock: 278
Distributors
pcbx
Unit Price$0.02720
Ext.Price$0.02720
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.02720 | $0.02720 |
| 10 | $0.01360 | $0.13600 |
| 50 | $0.01046 | $0.52300 |
| 100 | $0.00945 | $0.94500 |
| 500 | $0.00854 | $4.27000 |
| 1000 | $0.00750 | $7.50000 |
| 3000 | $0.00658 | $19.74000 |
| 5000 | $0.00578 | $28.90000 |
| 10000 | $0.00549 | $54.90000 |
| 30000 | $0.00521 | $156.30000 |
| 50000 | $0.00495 | $247.50000 |
