

| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 0.1 % |
| Length | 1.6002 mm |
| Width | 787.4 µm |
| Max Operating Temperature | 155 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Resistance | 200 kΩ |
| Power Rating | 100 mW |
| Composition(Kit Type) | Thin Film |
| Temperature Coefficient | 25 ppm/°C |
| Height | 550 µm |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 75 V |
| RoHS | Compliant |
| Features | Moisture Resistant |
| Max Power Dissipation | 100 mW |
| Number of Terminations | 2 |
| Height - Seated (Max) | 0.55 mm |
Stock: 6954
Distributors
pcbx
Unit Price$0.06258
Ext.Price$0.06258
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.06258 | $0.06258 |
| 10 | $0.01377 | $0.13770 |
| 50 | $0.01347 | $0.67350 |
| 100 | $0.01317 | $1.31700 |
| 500 | $0.01248 | $6.24000 |
| 1000 | $0.01207 | $12.07000 |
| 3000 | $0.01167 | $35.01000 |
| 5000 | $0.01128 | $56.40000 |
| 10000 | $0.00872 | $87.20000 |
