

| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 1 % |
| Height - Seated (Max) | 0.55 mm |
| Max Operating Temperature | 155 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Resistance | 1.5 Ω |
| Power Rating | 100 mW |
| Composition(Kit Type) | Thin Film |
| Temperature Coefficient | 50 ppm/°C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
Stock: 5766
Distributors
pcbx
Unit Price$0.18809
Ext.Price$0.18809
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.18809 | $0.18809 |
| 10 | $0.05010 | $0.50100 |
| 50 | $0.03543 | $1.77150 |
| 100 | $0.02505 | $2.50500 |
| 500 | $0.01693 | $8.46500 |
| 1000 | $0.01436 | $14.36000 |
| 3000 | $0.01198 | $35.94000 |
| 5000 | $0.01000 | $50.00000 |
| 10000 | $0.00812 | $81.20000 |
