

| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 1 % |
| Height - Seated (Max) | 0.55 mm |
| Max Operating Temperature | 155 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Resistance | 5.1 Ω |
| Power Rating | 100 mW |
| Composition(Kit Type) | Thin Film |
| Temperature Coefficient | 50 ppm/°C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
Stock: 29575
Distributors
pcbx
Unit Price$0.06258
Ext.Price$0.06258
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.06258 | $0.06258 |
| 10 | $0.00752 | $0.07520 |
| 50 | $0.00685 | $0.34250 |
| 100 | $0.00624 | $0.62400 |
| 500 | $0.00565 | $2.82500 |
| 1000 | $0.00518 | $5.18000 |
| 3000 | $0.00475 | $14.25000 |
| 5000 | $0.00436 | $21.80000 |
