

| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 0.1 % |
| Height - Seated (Max) | 0.6 mm |
| Length | 2.0066 mm |
| Width | 1.2446 mm |
| Max Operating Temperature | 155 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Resistance | 20 Ω |
| Power Rating | 125 mW |
| Composition(Kit Type) | Thin Film |
| Temperature Coefficient | 10 ppm/°C |
| Height | 600 µm |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 150 V |
| RoHS | Compliant |
| Features | Moisture Resistant |
| Max Power Dissipation | 125 mW |
| Number of Terminations | 2 |
Stock: 1846
Distributors
pcbx
Unit Price$0.43773
Ext.Price$0.43773
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.43773 | $0.43773 |
| 10 | $0.17953 | $1.79530 |
| 25 | $0.17693 | $4.42325 |
| 50 | $0.17437 | $8.71850 |
| 100 | $0.17184 | $17.18400 |
| 300 | $0.16707 | $50.12100 |
| 500 | $0.16244 | $81.22000 |
| 1000 | $0.16100 | $161.00000 |
| 3000 | $0.15957 | $478.71000 |
| 5000 | $0.15816 | $790.80000 |
| 10000 | $0.15560 | $1556.00000 |
