

| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 0.1 % |
| Termination | SMD/SMT |
| Max Operating Temperature | 155 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Case Code (Metric) | 2012 |
| Resistance | 47 Ω |
| Power Rating | 125 mW |
| Composition(Kit Type) | Thin Film |
| Height | 600 µm |
| Features | Moisture Resistant |
| Max Power Dissipation | 125 mW |
| Number of Terminations | 2 |
| RoHS | Compliant |
| Packaging | Reel |
| Height - Seated (Max) | 0.6 mm |
| Temperature Coefficient | 10 ppm/°C |
Stock: 3059
Distributors
pcbx
Unit Price$0.13440
Ext.Price$0.13440
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.13440 | $0.13440 |
| 10 | $0.06720 | $0.67200 |
| 50 | $0.06127 | $3.06350 |
| 100 | $0.05587 | $5.58700 |
| 500 | $0.05031 | $25.15500 |
| 1000 | $0.04530 | $45.30000 |
| 3000 | $0.04338 | $130.14000 |
| 5000 | $0.04155 | $207.75000 |
| 10000 | $0.03969 | $396.90000 |
