

| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 0.1 % |
| Height - Seated (Max) | 0.6 mm |
| Length | 2.0066 mm |
| Max Operating Temperature | 155 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Resistance | 51 kΩ |
| Power Rating | 125 mW |
| Composition(Kit Type) | Thin Film |
| Temperature Coefficient | 15 ppm/°C |
| Height | 600 µm |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 150 V |
| RoHS | Compliant |
| Features | Moisture Resistant |
| Max Power Dissipation | 125 mW |
| Number of Terminations | 2 |
Stock: 25
Distributors
pcbx
Unit Price$0.09984
Ext.Price$0.09984
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.09984 | $0.09984 |
| 10 | $0.08855 | $0.88550 |
| 50 | $0.07853 | $3.92650 |
| 100 | $0.06900 | $6.90000 |
| 500 | $0.06063 | $30.31500 |
| 1000 | $0.05722 | $57.22000 |
| 3000 | $0.05400 | $162.00000 |
| 5000 | $0.05096 | $254.80000 |
